Kategorie:

Urazy Achillesa terapia jak dbać aby nie dochodziło do częstych kontuzji?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Urazy Achillesa terapia na początku opiszemy czym jest ścięgno Achillesa. Jest to najsilniejsze ścięgno w naszym ciele, które pozostaje bardzo często nadwyrężone. Urazy Achillesa terapia to nietypowego typu zerwania, naciągnięcia. Ma długość około 15 centymetrów oraz ciągnie się od łydki, aż do pięty. Na ścięgno Achillesa skupiają się ścięgna dwóch mięśni – brzuchatego oraz płaszczkowatego – są to mięśnie, które budują łydkę. Jest ono przez nas codziennie bardzo mocno wykorzystywane. Dzięki niemu możemy chodzić i skakać, lecz ze powodu na to, iż jest szczególnie intensywnie eksploatowane ulega urazom. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a patologie? Do najpopularniejszych dolegliwości w obrębie ścięgna możemy odpowiedzieć:

  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • naderwanie,
  • naciągnięcie lub pełne zerwanie

Fizjoterapia po naderwaniu ścięgna Achillesa dotyczy zazwyczaj osób aktywnych sportowo, które w momencie robienia określonych zadań jak np grają w piłkę nożną naciągnęły ścięgno. Jednak przy tego typu urazie występuje ból. Urazy Achillesa terapia https://med-coach.pl/filmy/zerwanie-sciegna-achillesa-postepowanie-od-urazu-do-powrotu-do-aktywnosci/42 to również przypadłość, jaka występuje u mężczyzn grubych, po źle wykonanej rozgrzewce czy przy nieregularnym uprawianiu sportów. Urazy Achillesa terapia jeśli tylko ścięgno zostanie nadwyrężone. Nie jest to poważny uraz, ale powinno się zachować ostrożność. Na obolałe miejsce powinno się przyłożyć okłady chłodzące, które minimalizują obrzęk. Noga musi odpocząć. Tabletki w tym wypadku nie są potrzebne. Uszkodzone to zerwanie około 5% włókien. Jeśli nasz stan po kilku dniach nie poprawi się powinno się udać się do specjalisty, ponieważ może pojawić się stan zapalny.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a naderwane ścięgno.
Tutaj odczucie bólu będzie o wiele większy. Może pojawić się dosyć spora opuchlizna, jak również siniak. W tym wypadku najkorzystniej jest udać się do specjalisty, który postawi fachową ocenę i poleci nam maści przeciwzapalne. Urazy Achillesa terapia, a zerwane ścięgno.

W tym wypadku ból jest wybitnie intensywny. Nie możemy stanąć na stopie, ani na palcach. Co prawda ten uraz nadarza się dość rzadko, ale wymaga zabiegu operacyjnego, a potem fizjoterapii. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a zapalenie. Gdy słyszysz w czasie poruszania się charakterystyczne trzeszczenie, a ścięgno jest grube, to podobno doszło do zapalenia. Lekarz po wykonaniu USG najprawdopodobniej usztywni nam stopę na czas około 2 tygodni. Jednak pożądana będzie tu długa fizjoterapia.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa jaka forma jest najskuteczniejsza:

  • terapia aparatem do przezskórnej elektrolizy,
  • terapia falą uderzeniową
  • krioterapia,
  • ćwiczenia wzmacniające.

Urazy Achillesa terapia powinniśmy zadbać aby uraz nie powtórzył się choćby ten najdrobniejszy. Dlatego najciekawszym rozwiązaniem będzie tu rozpoczęcie ćwiczeń z fizjoterapeutą, a aktywność fizyczna powinna być robiona po okiem trenera profesjonalnego.