Kategorie:

Przepuklina i rozejście kresy jak umiemy ją zauważyć i czy niezbędna jest zabieg?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Na wstępie postaramy się wyjaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która łączy ze sobą prawy oraz lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zmian patologicznych w jego zasięgu. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, lecz w późniejszym czasie zwykle symptomy są tak duże, że wskazany jest chirurgiczny. Przepuklina i rozejście kresy to dokładnie w obrębie jamy brzusznej potrafimy ją dostrzec. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy należy zrobić tomografie komputerową, to będziemy pewni. Może pojawiać się jako przepuklina wrodzona i nabyta, która pojawia się w późniejszym czasie – w ciągu naszego życia. Jest dość popularnym schorzeniem zarówno u pełnoletnich jak i u niemowląt. Pierwsze objawy toż pojawienie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest groźny, jest to substancja tłuszczowa, która będzie z czasem zwiększać swoje kształty. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest wyjątkowo inwazyjna. lecz jak większość pacjentów boi się jej i czeka z udaniem się do doktora. Robi się ją zwykle laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może poprawić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a panie w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w trakcie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest rekomendowana, tylko wtedy, jeśli już nie chcemy mieć więcej potomstwa. W czasie nowych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeśli już nie chcemy mieć dzieci wtedy doskonale jest zapisać się na zabieg.


Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Cechuje się wysokim odsetkiem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może stwierdzić nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po operacji? Po zabiegu chory trafia do sali pooperacyjnej, gdzie dochodzi do siebie. Wykorzystywana jest antybiotykoterapia. W kluczowych dniach istotne jest utrzymanie higieny rany czyli stosowanie dezynfekcji i opatrunków. Doktor po operacji ocenia wygląd rany oraz wyraża kiedy chory może wrócić do mieszkania. Zazwyczaj jest to gdzieś 2-3 dni po zabiegu. Po około tygodniu od zabiegu chory udaje się na wizytę kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – ważne jest, żeby po zabiegu nie nosić ciężkich rzeczy i poprzez parę kluczowych tygodniu uważać na siebie. Ból po zabiegu może być skutecznie zwalczany środkami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu doktorów jeśli choroba nie daje dyskomfortu mówi, że da się z nią żyć. Jeżeli jednak zaczniemy czuć ból jak ucisk w nadbrzuszu, kłopoty jelitowe warto udać się do lekarza, który doradzi nam doskonałe metody leczenia. Większość dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a potem poddać się rehabilitacji, która zniweluje ryzyko choroby.